Sredi 19. stoletja je sladkorna tovarna postala največja tovarna sladkorja v celotni Avstro-Ogrski. Zaradi spleta različnih okoliščin je ta čudovita stavba prenehala biti tovarna sladkorja. Konec 19. in v začetku 20. stoletja so Cukrarno po velikem potresu spremenili v stanovanjsko zavetišče za prebivalce Ljubljane.
V Cukrarni so med drugim našli svoj dom takratni pisatelji in umetniki, ki so na simboličen način ustanovili njeno sedanjo funkcijo. V 80. letih prejšnjega stoletja je ta stavba veljala v posmeh na urbanem zemljevidu tega čudovitega mesta, njena usoda pa je bila zelo vprašljiva.
Leta 2008 je Mestna občina Ljubljana od prejšnjih lastnikov kupila Cukrarno z jasno vizijo, kaj želi doseči, stavba pa je dobila status zaščitene kulturne dediščine. V stavbo so se vložila sredstva za konzervativno rekonstrukcijo celotnega kompleksa. Po uspešni rekonstrukciji je stavba predana v upravljanje javnemu zavodu »Muzeji in galerije mesta Ljubljane.
Zaradi statusa Cukrarne kot kulturnega spomenika v sami rekonstrukciji, so bili določeni strogi pogoji konservatorjev, kot npr. ohranitev prvotne oblike in fasade, ki jo krasi 318 oken. Poleg tega je v notranjosti objekta nameščena samostoječa jeklena konstrukcija, ki določa štiri prostore, katere glavni namen so galerije. Cukrarna je že več kot 200 let eden najpomembnejših objektov v Ljubljani, zdaj pa si je po prenovi zagotovo prislužila naziv najlepšega multimedijskega galerijskega prostora v Sloveniji.
V ta projekt smo se vključili z jasno določeno projektno nalogo, da dobavimo in instaliramo vso tehnično in odrsko opremo za klubske, koncertne in galerijske prostore v tem več kot 5.000m² velikem kulturno- umetniškem središču.